Friends Beach-to-Beach Power Swim

Overall Finish List

May 29, 2016


Results By Race Management Systems, Inc.

Short Solo

Female Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Heather Somand          Superior Township     151   36 ***** F 35-49        21:17   21:17/M
       2    Leighton Rainer         Cedar Bluff  AL       152   14 ***** F  0-16        22:01   22:01/M
       3    Rachel Bello            Bingham Farms  MI     157   11 ***** F  0-16        22:33   22:33/M
       4    Pauline Izydorek        Beverly Hills  MI     155   12     1 F  0-16        22:34   22:34/M
       5    Erin Hughes                                   179    8     2 F  0-16        23:52   23:52/M
       6    Julianna De Haas        St. Thomas  VI        153   20     1 F 17-34        26:24   26:24/M
       7    Chloe Boecasse          Cole Bay  ST. MAART   161   11     3 F  0-16        27:59   27:59/M
       8    Mary Vargo              St. John  VI          166   31     2 F 17-34        28:26   28:26/M
       9    Erin Lieb               St. John  VI          173   40     1 F 35-49        29:45   29:45/M
      10    Sarah Coutlee           St. Thomas  VI        176   31     3 F 17-34        29:54   29:54/M
      11    Karen Baranowski        St. John  VI          165   58     1 F 50-99        30:52   30:52/M
      12    Patricia Maita          Bloomingdale  IL      150   53     2 F 50-99        31:01   31:01/M
      13    Evelyn Munoz            Maho Bay  ST. MAART   169   40     2 F 35-49        31:12   31:12/M
      14    Patricia Tully-Osborn   Spring Lake  NJ       160   62     3 F 50-99        31:42   31:42/M
      15    Juliette Pocovi         Cole Bay  ST. MAART   174   10     4 F  0-16        31:48   31:48/M
      16    Madeline Torres         Bingham Farms  MI     164   19     4 F 17-34        32:05   32:05/M
      17    Leiah Murray            Wakeforest  NC        162   54     4 F 50-99        33:16   33:16/M
      18    Heidi Wallace           Canton  OH            159   63     5 F 50-99        33:35   33:35/M
      19    Karen Cannell           Rockport  MA          158   57     6 F 50-99        34:23   34:23/M
      20    Dina Montefuscoli       Tarrytown  NY         177   29     5 F 17-34        35:47   35:47/M
      21    Gaylin Vogel            St. Thomas  VI        167   41     3 F 35-49        36:51   36:51/M
      22    Amy Hodges              Shreveport  LA        156   44     4 F 35-49        36:53   36:53/M
      23    Veronica Gaspar         St John  VI           178   21     6 F 17-34        39:07   39:07/M
      24    Jamie Johnston          Foley  AL             163   58     7 F 50-99        40:34   40:34/M
      25    Gabrielle Goulet        St. Thomas  VI        172   31     7 F 17-34        41:13   41:13/M
      26    Marsha Maynes           St. Thomas  VI        168   67     8 F 50-99        53:44   53:44/M


Male Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Brennan Kelly           New York  NY          105   36 ***** M 35-49        22:32   22:32/M
       2    Dru Rainer              Cedar Bluff  AL       102   16 ***** M  0-16        23:22   23:22/M
       3    Shawn Westwell          Hunington Beach  CA   137   25 ***** M 17-34        24:02   24:02/M
       4    Ben Pocovi              Cole Bay  ST. MAART   129   12     1 M  0-16        25:33   25:33/M
       5    Colton Fauquher         Christiansted  VI     132   12     2 M  0-16        25:50   25:50/M
       6    Maxime Billot           Cole Bay  ST. MAART   127   12     3 M  0-16        25:51   25:51/M
       7    Matt Crafts             St. John  VI          119   37     1 M 35-49        26:16   26:16/M
       8    Tate Hempel             0  JOST VAN D         120   17     1 M 17-34        26:50   26:50/M
       9    Matias Piazza           Cole Bay  ST. MAART   128    9     4 M  0-16        27:01   27:01/M
      10    David Somand            Superior Township     100   38     2 M 35-49        27:04   27:04/M
      11    Sacha Gibbs             Morne O'Reilly  N/A   112   10     5 M  0-16        28:03   28:03/M
      12    Kevin Vargo             St. John  VI          117   29     2 M 17-34        28:13   28:13/M
      13    Timothy Steiner         Bloomington  IN       139   42     3 M 35-49        29:17   29:17/M
      14    Luca Del Olmo           St. John  VI          131   18     3 M 17-34        29:20   29:20/M
      15    Todd Paine              Oxford  MS            136   32     4 M 17-34        29:25   29:25/M
      16    Daryl Adkins            Indialantic  FL       101   51     1 M 50-99        29:32   29:32/M
      17    Flyn Hughes             St.thomas  VI         133    9     6 M  0-16        30:05   30:05/M
      18    Tygue Arvidson          St. Thomas  VI        124   29     5 M 17-34        30:08   30:08/M
      19    Evan Dykstra            Christiansted  VI     111   10     7 M  0-16        31:07   31:07/M
      20    Jeff Dykstra            Christiansted  VI     110   43     4 M 35-49        31:08   31:08/M
      21    Bill Leitch                                   140   50     2 M 50-99        32:52   32:52/M
      22    Glen Millar             St. Thomas  VI        104   48     5 M 35-49        34:35   34:35/M
      23    Yann Billot             Cole Bay  ST. MAART   126    9     8 M  0-16        38:11   38:11/M
      24    Jay Murray              Wakeforest  NC        113   54     3 M 50-99        39:24   39:24/M
      25    John Klein              St. Thomas  VI        122   63     4 M 50-99        40:01   40:01/M
      26    Roy Frett               St. Thomas  VI        134   57     5 M 50-99        40:07   40:07/M
      27    Bryce Doody             Rockville  MD         114   30     6 M 17-34        40:21   40:21/M
      28    Yuri Gaspar             St John  VI           138   49     6 M 35-49        42:26   42:26/M
      29    Brandon Lutzy           St. Thomas  V I       130   32     7 M 17-34        48:37   48:37/M
      30    Roman Spinale           St. John  VI          109   16     9 M  0-16        49:25   49:25/M
      31    Rob Herman              Marietta  GA          123   65     6 M 50-99        54:48   54:48/M



 

Short Assisted

Female Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Kimberly Dowdy          Irondale  AL          251   54 ***** F 50-99        24:19   24:19/M
       2    Sierra Davis            Newton  MA            271    9 ***** F  0-16        25:19   25:19/M
       3    Tiffany Thornton        St. John  VI          275   46 ***** F 35-49        25:31   25:31/M
       4    Carrie Locke            St. Thomas  VI        276   31     1 F 17-34        27:10   27:10/M
       5    Suzanne Cilliers        St. Thomas  VI        267   54     1 F 50-99        27:40   27:40/M
       6    Julie-Marie Olson       Palm Beach  FL        278   47     1 F 35-49        28:07   28:07/M
       7    Pamela Deckoff          St. John  VI          277   50     2 F 50-99        28:20   28:20/M
       8    Marna Ringel            Fairfield  CT         226   49     2 F 35-49        30:33   30:33/M
       9    Victoria Becker         St. John  VI          270   60     3 F 50-99        31:28   31:28/M
      10    Kelly Sullivan          Annapolis  MD         252   45     3 F 35-49        31:29   31:29/M
      11    Maya Cohen              St. Thomas  VI        279    9     1 F  0-16        33:09   33:09/M
      12    Amelie Zucker           St. John  VI          281   6      2 F  0-16        33:10   33:10/M
      13    Malena Del Olmo         St. John  VI          272   10     3 F  0-16        33:25   33:25/M
      14    Kate Hanna              St John  VI           280   32     2 F 17-34        33:30   33:30/M
      15    Brianna Burks           St Thomas  VI         269   28     3 F 17-34        33:35   33:35/M
      16    Megan Abbott            St. Louis  MO         254   30     4 F 17-34        34:05   34:05/M
      17    Pamela Sarracino        Phoenixville  PA      250   35     4 F 35-49        34:54   34:54/M
      18    Darcie Logsdon          Monument  CO          265   41     5 F 35-49        36:20   36:20/M
      19    Crystal D' Abbraccio    St. John  VI          256   39     6 F 35-49        38:08   38:08/M
      20    Monica Morris           St. John  VI          257   35     7 F 35-49        38:11   38:11/M
      21    Sandi Stein             St. John  VI          260   68     4 F 50-99        39:07   39:07/M
      22    Barbara Mason           Fort Lauderdale  FL   268   76     5 F 50-99        40:20   40:20/M
      23    Katy Brophy             Santa Cruz  CA        253   69     6 F 50-99        42:19   42:19/M
      24    Carol Wassel            St. John  VI          258   60     7 F 50-99        45:12   45:12/M
      25    Janet Gregory-Moos      St. Thomas  VI        259   49     8 F 35-49        46:38   46:38/M
      26    Kathy Champion          Gulfport  FL          264   51     8 F 50-99        46:43   46:43/M
      27    Sally George            St. Thomas  VI        274   66     9 F 50-99        51:13   51:13/M
      28    Elisa Bryan-Lacatena    St. Thomas  VI        266   46     9 F 35-49        51:45   51:45/M
      29    Laura Nagi              St. Thomas  VI        273   41    10 F 35-49        53:24   53:24/M
      30    Laura Porter            Metairie  LA          263   62    10 F 50-99        54:29   54:29/M


Male Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Craig Barshinger        St. John  VI          206   59 ***** M 50-99        24:45   24:45/M
       2    Tristan Michtner        St. John  VI          213   12 ***** M  0-16        24:56   24:56/M
       3    John Fitzgerald         St. John  VI          227   59 ***** M 50-99        25:06   25:06/M
       4    Paul Omeara             Westminster  MA       229   61     1 M 50-99        26:12   26:12/M
       5    Brad Douglas            South Lyon  MI        202   67     2 M 50-99        26:54   26:54/M
       6    Michael Reiter          St. Thomas  V I       230   34     1 M 17-34        27:09   27:09/M
       7    Ken Wild                St. John  VI          200   62     3 M 50-99        27:15   27:15/M
       8    Steve Deckoff           St. John  VI          225   50     4 M 50-99        27:29   27:29/M
       9    Lawrence Aqui           St. Thomas  VI        205   60     5 M 50-99        27:52   27:52/M
      10    Ben Abbott              St. Louis  MO         203   34     2 M 17-34        27:58   27:58/M
      11    James Weller            St. John  VI          216   73     6 M 50-99        28:06   28:06/M
      12    Scott Horlock           Santa Cruz  CA        201   62     7 M 50-99        28:28   28:28/M
      13    Mike Bloomfield         Pottstown  PA         215   53     8 M 50-99        29:53   29:53/M
      14    David Bello             Bingham Farms  MI     222   55     9 M 50-99        30:27   30:27/M
      15    Pieter Venter           Wellington  NORTH I   212   59    10 M 50-99        30:53   30:53/M
      16    Skip Schaeffer          St John  VI           231   58    11 M 50-99        31:23   31:23/M
      17    Ricardo Martinez        Laja  PR              228   15     1 M  0-16        31:33   31:33/M
      18    Alfredo Del Olmo        St. John  VI          217   52    12 M 50-99        33:40   33:40/M
      19    Richard Curran          St. Thomas  VI        224   60    13 M 50-99        33:43   33:43/M
      20    Abrie Cilliers          St. Thomas  VI        211   58    14 M 50-99        35:46   35:46/M
      21    Rohan Nagi              St. Thomas  VI        220   11     2 M  0-16        37:31   37:31/M
      22    Francis Kirwan          St. Thomas  VI        208   69    15 M 50-99        41:23   41:23/M
      23    Dave Worthington        St. John  VI          219   54    16 M 50-99        48:05   48:05/M
      24    Albert Porter           Metairie  LA          204   63    17 M 50-99        49:19   49:19/M
      25    Paschal Bryan           St. Thomas  VI        209   11     3 M  0-16        52:10   52:10/M
      26    Talvin Nagi             St. Thomas  VI        221    7     4 M  0-16        53:23   53:23/M



 

Intermediate Solo

Female Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Lidia Boguslawska       St. Croix  VI         370   14 ***** F  0-16        51:50   23:02/M
       2    Cathryn Hempel          Jost Van Dyke  BVI    362   44 ***** F 35-49        57:54   25:44/M
       3    Sara Fauquher           Christiansted  VI     358   38 ***** F 35-49        58:28   25:59/M
       4    Rachel Shinnar          Boone  NC             356   46     1 F 35-49      1:08:44   30:33/M
       5    Emily Wild              St. John  VI          367   18     1 F 17-34      1:09:19   30:48/M
       6    Morgan Sherer           Newark  DE            355   22     2 F 17-34      1:10:16   31:14/M
       7    Camille Sherer          Canton  OH            354   18     3 F 17-34      1:10:44   31:26/M
       8    Megan Hayes             E. Lansing  MI        350   33     4 F 17-34      1:11:35   31:49/M
       9    Jennifer Mosman         Richmond  VA          352   52     1 F 50-99      1:13:28   32:39/M
      10    Christine Johnson       Finksburg  MD         351   31     5 F 17-34      1:14:00   32:53/M
      11    Jean Wheeler            Camden  NY            360   61     2 F 50-99      1:15:41   33:38/M
      12    Ali Smrcina             St. Thomas  VI        364   36     2 F 35-49      1:17:21   34:23/M
      13    Erin Moon               St. John  VI          366   33     6 F 17-34      1:17:28   34:26/M
      14    Sarah Crane             Nashua  NH            368   47     3 F 35-49      1:17:31   34:27/M
      15    Jodie Tanino            St. John  VI          363   56     3 F 50-99      1:20:16   35:40/M
      16    Valerie Rosen           Katonah  NY           369   49     4 F 35-49      1:20:55   35:58/M
      17    Susanna Mander          Palma De Mallorca     361   50     4 F 50-99      1:28:24   39:17/M
      18    Jane Bridges            Vincennes  IN         353   55     5 F 50-99      1:31:11   40:32/M
      19    Adri Herman             Marietta  GA          365   63     6 F 50-99      1:36:49   43:02/M


Male Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Clinton Hempel          0  JOST VAN D         316   46 ***** M 35-49        55:27   24:39/M
       2    Christopher Hayes       E. Lansing  MI        304   35 ***** M 35-49        56:06   24:56/M
       3    Daryl Jaschen           Christiansted  VI     317   56 ***** M 50-99        58:42   26:05/M
       4    Michael Hayes           E. Lansing  MI        302   61     1 M 50-99      1:03:18   28:08/M
       5    Tom Sherer              Canton  OH            310   55     2 M 50-99      1:03:26   28:12/M
       6    Don Mosman              Richmond  VA          309   52     3 M 50-99      1:06:29   29:33/M
       7    Nico Becerra            Escondido  CA         311   10     1 M  0-16      1:09:57   31:05/M
       8    Michael Samway          Miami Beach  FL       307   48     1 M 35-49      1:12:17   32:08/M
       9    Jose Carvajal           San Juan  PR          305   62     4 M 50-99      1:14:37   33:10/M
      10    Christopher Cilliers    St. Thomas  VI        321   21     1 M 17-34      1:16:08   33:50/M
      11    Santi Becerra           Escondido  CA         312   43     2 M 35-49      1:16:37   34:03/M
      12    Jake Stolarski          E. Lansing  MI        303   30     2 M 17-34      1:17:32   34:28/M
      13    Steven Burkholder       St John  VI           320   64     5 M 50-99      1:21:29   36:13/M
      14    Adrian Dale             Road Town  TORTOLA    308   57     6 M 50-99      1:23:11   36:58/M
      15    Salvador Ramirez        Carolina  PR          306   64     7 M 50-99      1:23:38   37:10/M
      16    David Clark             Road Town  TORTOLA    318   50     8 M 50-99      1:24:07   37:23/M
      17    Kevin Lenahan           St. Thomas  VI        301   63     9 M 50-99      1:25:36   38:03/M
      18    Walter Bostwick         St. Thomas  VI        319   60    10 M 50-99      1:31:10   40:31/M



 

Intermediate Assisted

Female Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    March Storm             St. John  VI          459   35 ***** F 35-49        54:46   24:20/M
       2    Karen Holloway-Adkins   Indialantic  FL       458   54 ***** F 50-99        55:55   24:51/M
       3    Kay Reddy               Road Town  TORTOLA    452   54 ***** F 50-99        56:04   24:55/M
       4    Kerrin Buckley          St. John  VI          457   26     1 F 17-34        59:05   26:16/M
       5    Rebecca Luscz           St. Thomas  VI        451   64     1 F 50-99      1:00:07   26:43/M
       6    Barbara Gail Warden     Johnson  VT           455   48     1 F 35-49      1:03:31   28:14/M
       7    Dee Conrad              St. John  VI          460   67     2 F 50-99      1:10:51   31:29/M
       8    Lisa Berger             St. Thomas  VI        450   58     3 F 50-99      1:16:00   33:47/M
       9    Christine Diamond       St. Thomas  VI        463   44     2 F 35-49      1:17:42   34:32/M


Male Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Rick Nielsen            Escondido  CA         405   64 ***** M 50-99      1:12:52   32:23/M
       2    Paul Nielsen            Escondido  CA         406   12 ***** M  0-16      1:16:36   34:03/M
       3    Joel Alferness          St. Thomas  VI        409   40 ***** M 35-49      1:21:43   36:19/M
       4    Henri Radcliffe         St. John  VI          401    9     1 M  0-16      1:21:44   36:20/M
       5    Andrew Radcliffe        St. John  VI          400   53     1 M 50-99      1:24:17   37:28/M



 

Long Solo

Female Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Natalia Kuipers         St. Croix  VI         577   13 ***** F  0-16      1:19:12   22:38/M
       2    Jamaris Washshah        Kingshill  VI         566   18 ***** F 17-34      1:23:30   23:51/M
       3    Ariel Tormey            Fredricksted  VI      570   25 ***** F 17-34      1:23:35   23:53/M
       4    Freya Knaggs            Oyster Pond  ST. MA   571   15     1 F  0-16      1:30:32   25:52/M
       5    Lauren Becker           Washington  DC        569   34     1 F 17-34      1:35:50   27:23/M
       6    Megan Pittman           Beacon Hill  ST. MA   572   34     2 F 17-34      1:36:40   27:37/M
       7    Helen Tolar             Washington  DC        556   39     1 F 35-49      1:37:35   27:53/M
       8    Natasha Ruscheinski     0  BVI                553   31     3 F 17-34      1:41:26   28:59/M
       9    Bianca Morales          St. Thomas  VI        564   26     4 F 17-34      1:41:34   29:01/M
      10    Tiffany Weldon          Brimfield  MA         567   22     5 F 17-34      1:42:03   29:09/M
      11    Jayne Schaeffer         St. John  VI          576   55     1 F 50-99      1:45:08   30:02/M
      12    Sue Stidham             Malabar  FL           551   54     2 F 50-99      1:45:15   30:04/M
      13    Cynthia Henley          Palmetto Bay  FL      555   57     3 F 50-99      1:46:02   30:18/M
      14    Jude Woodcock           St. John  VI          573   60     4 F 50-99      1:46:37   30:28/M
      15    Jessica Westwell        Hunington Beach  CA   554   22     6 F 17-34      1:47:41   30:46/M
      16    Andia Chaves Fonnegra   St. Thomas  VI        578   37     2 F 35-49      1:50:39   31:37/M
      17    Jennifer Samway         Miami Beach  FL       562   48     3 F 35-49      1:51:58   31:59/M
      18    Jess Plante             St. Thomas  VI        574   31     7 F 17-34      1:55:07   32:53/M
      19    Heidi Erwig             St. Thomas  VI        557   52     5 F 50-99      1:56:22   33:15/M
      20    Pamela Steenland        Mantoloking  NJ       559   61     6 F 50-99      2:05:28   35:51/M
      21    Jenny McIvor            Road Town  TORTOLA    565   34     8 F 17-34      2:06:34   36:10/M
      22    Jini Lewis              St John  VI           579   48     4 F 35-49      2:08:57   36:51/M
      23    Brigette Riley          Waco  TX              560   28     9 F 17-34      2:09:37   37:02/M
      24    Molly Spang             St. Thomas  VI        558   30    10 F 17-34      2:20:53   40:15/M
      25    Sharon Bacon            Lake Charles  LA      552   66     7 F 50-99      2:21:55   40:33/M


Male Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Ky Odlum                St. Thomas  VI        526   14 ***** M  0-16      1:23:19   23:48/M
       2    Erik Spit               Philipsburg  DAWN B   525   29 ***** M 17-34      1:25:41   24:29/M
       3    James Wagner            Washington  DC        521   43 ***** M 35-49      1:25:54   24:33/M
       4    Pedro Correa            Hunington Beach  CA   512   54     1 M 50-99      1:28:15   25:13/M
       5    Juan Cabrero            San Juan  PR          500   40     1 M 35-49      1:29:47   25:39/M
       6    Bryan Mason             St. Thomas  VI        513   41     2 M 35-49      1:30:13   25:47/M
       7    Jose Valentin           Rio Piedras  PR       510   46     3 M 35-49      1:30:24   25:50/M
       8    Martin Trott            PO Box 3162  TORTOL   520   41     4 M 35-49      1:30:31   25:52/M
       9    Jeff Miller             St. John  VI          522   55     2 M 50-99      1:30:34   25:53/M
      10    Jacco Bos               0  BVI                534   39     5 M 35-49      1:33:10   26:37/M
      11    Rob Rogerson            Jupiter  FL           515   55     3 M 50-99      1:35:26   27:16/M
      12    Kalil Baco              San Jaun  PR          511   62     4 M 50-99      1:37:40   27:54/M
      13    Rafael Muilenburg       St. John  VI          535   46     6 M 35-49      1:38:06   28:02/M
      14    Rob Rosen               Katonah  NY           527   50     5 M 50-99      1:39:00   28:17/M
      15    Paolo Hereter           San Juan  PR          509   45     7 M 35-49      1:42:58   29:25/M
      16    Jose Coleman-Davis      San Juan  PR          528   63     6 M 50-99      1:43:39   29:37/M
      17    John Linnborn           St. Thomas  VI        529   44     8 M 35-49      1:44:08   29:45/M
      18    Leo Ryan                Natick  MA            530   54     7 M 50-99      1:46:23   30:24/M
      19    Vincent Fournier        The Valley  VIRGIN    518   28     1 M 17-34      1:46:32   30:26/M
      20    Michael Ireland         Evanston  IL          504   30     2 M 17-34      1:46:38   30:28/M
      21    Justin Cashman          Annapolis  MD         507   45     9 M 35-49      1:47:12   30:38/M
      22    Andy Lee                Lakeway  TX           537   44    10 M 35-49      1:49:13   31:12/M
      23    Grant Cauley            St. Thomas  VI        506   40    11 M 35-49      1:49:34   31:18/M
      24    Rusty Cook              Denver  CO            519   37    12 M 35-49      1:55:40   33:03/M
      25    Federico Lopez          San Juan  PR          508   62     8 M 50-99      1:57:58   33:42/M
      26    Jeffrey Kirk            Road Town  TORTOLA    517   44    13 M 35-49      2:05:25   35:50/M
      27    Brion Fitzgerald        St. John  VI          523   60     9 M 50-99      2:06:11   36:03/M
      28    Matthew Jennings        North Brunswick  NJ   503   47    14 M 35-49      2:07:53   36:32/M
      29    Ryan Matthews           St. John  VI          532   32     3 M 17-34      2:10:09   37:11/M
      30    Baron Lonner            New York  NY          502   52    10 M 50-99      2:13:00   38:00/M
      31    David Digiacomo         St. John  VI          524   63    11 M 50-99      2:13:19   38:05/M
      32    Kevin Woodcock          St John  VI           539   60    12 M 50-99      2:17:01   39:09/M
      33    Miles Stair             St. John  VI          538   67    13 M 50-99      2:17:52   39:23/M
      34    Dariusz Chudyk          St. Thomas  VI        533   49    15 M 35-49      2:25:19   41:31/M



 

Long Assisted

Female Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Alexandra Ewald         St. John  VI          659   51 ***** F 50-99      1:29:14   25:30/M
       2    Rachel Geer             St John  VI           664   40 ***** F 35-49      1:33:37   26:45/M
       3    Christine Sheehan       St. Thomas  VI        663   43 ***** F 35-49      1:36:15   27:30/M
       4    Christine Meyer         St. John  VI          658   57     1 F 50-99      1:38:44   28:13/M
       5    Mary Haney              St. Thomas  VI        656   53     2 F 50-99      1:39:48   28:31/M
       6    Mindy Ware              St. John  VI          661   34     1 F 17-34      1:39:52   28:32/M
       7    Diane Holmberg          St Thomas  VI         657   54     3 F 50-99      1:46:13   30:21/M
       8    Helene Tucker                                 666   51     4 F 50-99      1:50:57   31:42/M
       9    Meredith Fletcher       Cruz Bay  VI          655   72     5 F 50-99      1:53:43   32:29/M
      10    Hannah Upp                                    665   31     2 F 17-34      1:54:18   32:39/M
      11    Virginia Fuller         Belize City  BELIZE   654   54     6 F 50-99      1:59:02   34:01/M
      12    Diane Manning           Troy  VA              653   57     7 F 50-99      1:59:53   34:15/M
      13    Nina Cohen              St. Thomas  VI        662   46     1 F 35-49      2:07:08   36:19/M
      14    Annette Tolentino       Carolina  PR          652   42     2 F 35-49      2:09:37   37:02/M


Male Finishers

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Robert Tutton           St John  VI           611   45 ***** M 35-49      1:29:46   25:39/M
       2    Michael Feierabend      St. John  VI          609   56 ***** M 50-99      1:29:52   25:41/M
       3    Lee Richter             St. John  VI          606   27 ***** M 17-34      1:39:45   28:30/M
       4    Ralph Antolino          St John  VI           605   60     1 M 50-99      1:44:25   29:50/M
       5    Adrian Hale             St. Thomas  VI        600   46     1 M 35-49      1:50:03   31:27/M
       6    John Holden             St. John  VI          608   70     2 M 50-99      1:50:44   31:38/M
       7    Billy Girard            North Pole  AK        610   56     3 M 50-99      1:57:35   33:36/M
       8    Paco Lopez              Carolina  PR          603   66     4 M 50-99      2:09:30   37:00/M
       9    Nicholas Hopkins        St. John  VI          607   28     1 M 17-34      2:31:23   43:15/M