Friends Beach-to-Beach Power Swim

Age Group Results

May 24, 2014


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: 0-16 17-34 35-49 50-99
Women: 0-16 17-34 35-49 50-99

Short Solo

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Martyna Pospieszalska St. Thomas VI

29

1

24:12

24:12/M

2

Lisa Zraket Manchester MA

49

2

27:09

27:09/M

3

Kelly Kuipers C'Sted VI

45

3

27:47

27:47/M

 
Top

Female 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Rachel Bello Bingham Farms MI

9

4

30:19

30:19/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ali Smrcina St. Thomas VI

34

7

30:52

30:52/M

2

Rachel Bennung St. Thomas VI

24

11

33:12

33:12/M

3

Juliet Hong St. Thomas VI

30

13

34:09

34:09/M

4

Annabel Sangree Summit NJ

17

16

34:45

34:45/M

5

Sarah Dillie St. Thomas VI

28

21

40:40

40:40/M

6

Jodi Hodge St. John VI

25

22

51:19

51:19/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Gaylin Vogel St. Thomas VI

39

19

36:46

36:46/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Patricia Tully-Osborn Spring Lake NJ

60

5

30:20

30:20/M

2

Anne Jacobus Long Beach CA

64

6

30:30

30:30/M

3

Susan Stallard Falls Church VA

50

8

31:33

31:33/M

4

Karen Radtke St. John VI

60

9

31:42

31:42/M

5

Beth Cockerham Melrose MA

56

10

32:14

32:14/M

6

Heidi Juhl Jupiter FL

53

12

33:46

33:46/M

7

Martha Henderson Cocoa FL

77

14

34:10

34:10/M

8

Ruth Tannert Roslindale MA

55

15

34:14

34:14/M

9

Karen Cannell Rockport MA

55

17

35:26

35:26/M

10

Teri Gibney St. John VI

55

18

35:31

35:31/M

11

Marian Quarrier Coupeville WA

53

20

37:19

37:19/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brennan Kelly New York NY

34

1

22:01

22:01/M

2

Brent Mays C-Sted VI

49

2

22:58

22:58/M

3

Joey Hamilton St. Thomas VI

35

3

25:06

25:06/M

 
Top

Male 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Luca Del Olmo St. John VI

16

7

30:08

30:08/M

2

Tomas Del Olmo St. John VI

14

14

34:13

34:13/M

 
Top

Male 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Miguel Leman St. Thomas VI

31

6

29:01

29:01/M

2

David Trahan St. John V

18

8

30:17

30:17/M

3

Christopher Cilliers St. Thomas VI

19

13

32:46

32:46/M

4

Piotr Gajewski St. Thomas VI

33

16

35:08

35:08/M

5

Matthew Goetting St. Thomas VI

31

20

39:48

39:48/M

6

Ben Sangree Summit NJ

27

22

43:46

43:46/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Daryl Adkins Indialantic FL

49

9

30:42

30:42/M

2

Christopher Lampe

39

12

32:45

32:45/M

3

Stephen Deckoff St. John VI

48

21

41:06

41:06/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

David Lane South Yarra AUS

55

4

25:43

25:43/M

2

Craig Barshinger St. John VI

57

5

28:47

28:47/M

3

Jim Wardlaw Buffalo NY

52

10

32:05

32:05/M

4

David Bello Bingham Farms MI

53

11

32:36

32:36/M

5

Manny De La Torre Marietta GA

72

15

34:24

34:24/M

6

Charles Adamo Severna Park MD

66

17

37:46

37:46/M

7

Carl Sangree Summit NJ

57

18

38:54

38:54/M

8

John (& Jake) Klein (& Servic St. Thomas VI

61

19

39:17

39:17/M

9

Rob Herman Marietta GA

63

23

54:11

54:11/M

 

Short Assisted

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Amanda Loshbaugh St. Thomas VI

34

1

25:21

25:21/M

2

Nicole Jordan Potomac MD

19

2

27:19

27:19/M

3

Tammy Boiko St. Thomas VI

47

3

27:56

27:56/M

 
Top

Female 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Carter Maltby St. Thomas VI

11

5

28:11

28:11/M

2

Phoenix Rose St. John VI

11

6

28:21

28:21/M

3

Adelaide Jones

10

7

28:26

28:26/M

4

Sydney Inman Boulder CO

9

8

29:02

29:02/M

5

Seala Matthias St. John VI

12

19

34:18

34:18/M

6

Sierra Matthias St. John VI

11

20

34:40

34:40/M

7

Malena Del Olmo St. John VI

8

22

35:38

35:38/M

8

Isabell Thill St. John VI

7

23

35:53

35:53/M

9

Sofia Becerra San Diego CA

7

26

40:04

40:04/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jillian Dray St. John VI

26

10

30:15

30:15/M

2

Sarah Tischbein Killingworth CT

22

13

31:53

31:53/M

3

Lizzie Ireland Evanston IL

22

16

32:54

32:54/M

4

Katherine Ireland Evanston IL

23

17

32:55

32:55/M

5

Carolina Cuellar Escondido CA

31

27

40:12

40:12/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Julie Marie Olson Palm Beach FL

41

4

28:05

28:05/M

2

Tiffany Thornton St. John VI

44

9

29:23

29:23/M

3

Kelly Meinders Atlanta GA

38

11

30:35

30:35/M

4

Stephanie Woolfork Bedford TX

40

21

34:53

34:53/M

5

Maureen Connolly Greenwich CT

46

28

40:17

40:17/M

6

Janet Gregory-Moos St. Thomas VI

47

31

45:34

45:34/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Nicolette Ivanovsky Aguadilla PR

61

12

31:33

31:33/M

2

Viky Becker St. John VI

58

14

32:19

32:19/M

3

Sandy Stein St. John VI

66

15

32:47

32:47/M

4

Dee Conrad St. John VI

65

18

33:11

33:11/M

5

Judy Parzanese St. John VI

61

24

36:57

36:57/M

6

Jennifer Smith St. John VI

53

25

38:03

38:03/M

7

Carol Wassel St. John VI

58

29

42:01

42:01/M

8

Katy Brophy Santa Cruz CA

67

30

45:20

45:20/M

9

Jennifer Robinson St. John VI

61

32

47:00

47:00/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

James Miller St. John VI

53

1

25:33

25:33/M

2

Brad Douglas S. Lyon MI

64

2

26:02

26:02/M

3

James Weller St. John VI

71

3

27:59

27:59/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Larsen Inman Boulder CO

41

4

29:03

29:03/M

2

Aaron Wade San Juan PR

37

5

29:53

29:53/M

3

Jason Kuczek St. John VI

39

8

32:42

32:42/M

4

Wingrove Clarke St. Thomas VI

49

11

34:32

34:32/M

5

Adam Thill St. John VI

48

13

35:54

35:54/M

6

Daren Newfield Atlanta GA

46

15

38:05

38:05/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lawrence Aqui St. Thomas VI

57

6

30:29

30:29/M

2

Mike Bloomfield Pottstown PA

51

7

30:32

30:32/M

3

Mike Schmidt Pasadena MD

54

9

34:26

34:26/M

4

Ernest Matthias St. John VI

50

10

34:29

34:29/M

5

Alfredo Del Olmo St. John VI

50

12

35:37

35:37/M

6

John Biel Grand Rapids MI

58

14

37:08

37:08/M

 

Intermediate Solo

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jennie Bucknell South Yarra AUS

47

1

52:18

23:15/M

2

Lori Oteri Springfield MA

31

2

57:44

25:40/M

3

Kara Hefner Cary NC

43

3

59:11

26:18/M

 
Top

Female 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Emily Wild St. John VI

16

8

1:08:08

30:17/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Courtney Welsh Morris Plains NJ

34

5

1:03:31

28:14/M

2

Jenny McIvor Road Town

32

19

1:26:51

38:36/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Celeste St. Pierre Lincoln NH

49

4

1:00:59

27:06/M

2

Rebecca Boyer Wilmette IL

45

7

1:06:35

29:36/M

3

Traci Knudson Wilmette IL

43

9

1:08:17

30:21/M

4

Gail Vento St. Thomas VI

38

12

1:12:17

32:08/M

5

Sarah Crane Nashua NH

45

15

1:21:41

36:18/M

6

Tara Hun-Dorris Raleigh NC

40

16

1:22:34

36:42/M

7

Katrina Crumpler Road Town

35

18

1:25:21

37:56/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jane Schmidt Pasadena MD

51

6

1:06:05

29:22/M

2

Karen Baranowski St John VI

56

10

1:09:03

30:41/M

3

Mary Ellen Hughes Winthrop WA

60

11

1:11:16

31:40/M

4

Jean Wheeler Camden NY

59

13

1:15:43

33:39/M

5

Betsy Brace Coupeville WA

60

14

1:20:14

35:40/M

6

Jane Bridges Vincennes IN

53

17

1:24:12

37:25/M

7

Jana Russell Longview TX

50

20

1:33:12

41:25/M

8

Adri Herman Marietta GA

61

21

1:33:30

41:33/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jonathan Thomas St. Croix VI

15

1

48:08

21:24/M

2

Federico Loreto Paris

36

2

48:21

21:29/M

3

Bryson Spangler St. Thomas VI

39

3

1:00:52

27:03/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bill Leitch St. Thomas VI

48

6

1:20:03

35:35/M

2

Glen Millar St. Thomas VI

46

9

1:22:33

36:41/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Boyd Parsons Louisville KY

53

4

1:02:43

27:52/M

2

Ronald Wiendl Jupiter FL

57

5

1:08:54

30:37/M

3

Miles Stair St John VI

65

7

1:21:17

36:08/M

4

Kevin Lenahan St. Thomas VI

61

8

1:22:10

36:31/M

5

Brion Fitzgerald St. John VI

58

10

1:25:33

38:01/M

6

Scott Horlock Santa Cruz CA

60

11

1:29:18

39:41/M

7

Roy Frett St. Thomas VI

55

12

1:32:57

41:19/M

 

Intermediate Assisted

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mindy Michtner St. John VI

44

1

54:03

24:01/M

2

Kay Reddy Road Town

52

2

55:09

24:31/M

3

Sue Fellingham Denali National Park AK

46

3

58:57

26:12/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Rebecca Robertson St. John VI

23

8

1:15:37

33:36/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Barbara Gail Warden Johnson VT

45

7

1:14:16

33:00/M

2

Whitney Bloom

42

9

1:19:11

35:12/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Tami Sealey Chamblee GA

52

4

1:03:11

28:05/M

2

Janis Holloway Merritt Island FL

51

5

1:05:08

28:57/M

3

Suki Dickson Buchalter St. John VI

61

6

1:10:48

31:28/M

4

Melanie Stephens St. John VI

54

10

1:43:56

46:12/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ken Wild St. John VI

60

1

1:05:35

29:09/M

2

David Spoljaril St John VI

33

2

1:11:12

31:39/M

3

Santi Becerra San Diego CA

41

3

1:17:01

34:14/M

 
Top

Male 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Nicholas Becerra San Diego CA

8

4

1:17:02

34:14/M

2

Paul Nielsen Escondido CA

10

5

1:17:53

34:37/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Rick Nielsen Escondido CA

62

6

1:19:23

35:17/M

2

David Silverman St. John VI

64

7

1:35:05

42:16/M

 

Long Solo

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jamaris Washshah St. Croix VI

16

1

1:21:23

23:15/M

2

Barbara Crowder Durham NC

56

2

1:21:51

23:23/M

3

Jill Mullany Monroe CT

21

3

1:26:27

24:42/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Natasha Ruscheinski Road Town

29

5

1:29:11

25:29/M

2

Courtney Greene Road Town

32

9

1:41:21

28:57/M

3

Katherine Hanna St John VI

30

17

1:51:46

31:56/M

4

Kelsey Daddow St. John VI

25

20

2:06:19

36:05/M

5

Kim Leary St. John VI

31

24

2:12:29

37:51/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Laura Broenniman Washington DC

44

4

1:28:25

25:16/M

2

Deanna Smickley Zionsville PA

44

28

2:19:57

39:59/M

3

Karen Steele Bethlehem PA

43

29

2:25:00

41:26/M

4

Cassandra Contreras St. John VI

35

31

2:36:50

44:49/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Karen Kirbis Buffalo NY

50

6

1:33:16

26:39/M

2

Amander Flaherty Spark South Yarra AUS

53

7

1:34:26

26:59/M

3

Sarah Sangree Summit NJ

56

8

1:40:47

28:48/M

4

Janet Burckell Dahlgren VA

57

10

1:46:14

30:21/M

5

Beth Prodoehl Broomall PA

50

11

1:47:26

30:42/M

6

Jude Woodcock St. John VI

58

12

1:47:49

30:48/M

7

Karen Holloway-Adkins Indialantic FL

52

13

1:47:56

30:50/M

8

Gina Harris Melbourne AUS

58

14

1:47:58

30:51/M

9

Annette Baker South Yarra AUS

54

15

1:48:07

30:53/M

10

Susan Andrews St. Thomas VI

55

16

1:51:29

31:51/M

11

Sue Stidham Malabar FL

52

18

1:53:41

32:29/M

12

Jenny McCleary Road Town

52

19

1:54:55

32:50/M

13

Lesley Weller Washington DC

51

21

2:09:00

36:51/M

14

Jodie Tanino St John VI

54

22

2:11:13

37:29/M

15

Sally Blackmore Road Town

51

23

2:11:35

37:36/M

16

Linda Sorensen St. John VI

63

25

2:12:50

37:57/M

17

Mary Galbally Glenside PA

62

26

2:15:39

38:45/M

18

Kathy Cronin New York NY

55

27

2:16:45

39:04/M

19

Sharon Galbally Warren NJ

57

30

2:25:31

41:35/M

20

Jamie Johnston Foley AL

56

32

2:48:44

48:13/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Rex Tullius St. John VI

27

1

1:12:43

20:47/M

2

Matthew Mays C-Sted VI

15

2

1:12:52

20:49/M

3

Bryson Mays C-Sted VI

19

3

1:15:38

21:37/M

 
Top

Male 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

David W. Mullany Monroe CT

19

5

1:21:45

23:21/M

2

Tim Marshall London UK

25

8

1:28:59

25:25/M

3

T.j. Hindes St John VI

27

10

1:37:14

27:47/M

4

Daniel Livingstone New Bedford MA

33

19

1:43:12

29:29/M

5

Steven Guignon St. Thomas VI

30

23

1:51:57

31:59/M

6

Andrew Seeckts Road Town

31

26

1:54:19

32:40/M

7

Patrick Kirkpatrick St. John VI

31

29

1:55:23

32:58/M

8

Michael Ireland Evanston IL

28

30

1:56:00

33:09/M

9

Aaron Payne St. John VI

31

37

2:01:50

34:49/M

10

Ryan Matthews St. John VI

30

39

2:06:20

36:06/M

11

Daniel Mitchell Road Town

29

42

2:10:58

37:25/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Nathan Goldstein Arlington VA

40

4

1:21:39

23:20/M

2

Mario Di Filippo Paris

37

6

1:23:43

23:55/M

3

Rob Rosen Katonah NY

48

13

1:40:11

28:37/M

4

Matt Crafts St. John VI

35

14

1:41:01

28:52/M

5

Brian Knudson Wilmette IL

42

21

1:46:20

30:23/M

6

Fx Rouxel Bethesda MD

41

22

1:47:40

30:46/M

7

Russell Crumpler Road Town

36

24

1:52:05

32:01/M

8

Grant Cauley St. Thomas VI

38

25

1:53:26

32:25/M

9

Nicholas Hill Takoma Park MD

40

27

1:55:13

32:55/M

10

Michael Boyer Wilmette IL

43

31

1:56:24

33:15/M

11

Tyler Smith St. Thomas VI

40

33

1:58:51

33:57/M

12

Matthew Hagen St. Thomas VI

40

35

2:00:18

34:22/M

13

Eric Bauman St. John VI

47

36

2:00:30

34:26/M

14

Marshall Bass Pearland TX

45

40

2:08:44

36:47/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Crowder St. John VI

58

7

1:27:08

24:54/M

2

Brad Sevart King George VA

54

9

1:33:21

26:40/M

3

Jeff Miller St. John VI

53

11

1:37:48

27:57/M

4

Kalil Baco Viera San Juan PR

60

12

1:40:05

28:36/M

5

John Olsen South Yarra AUS

74

15

1:43:04

29:27/M

6

Mike Gralish Arlington TX

52

16

1:43:05

29:27/M

7

John Zeitler Live Oak TX

50

17

1:43:06

29:27/M

8

Jose Coleman-Davis San Juan PR

61

18

1:43:09

29:28/M

9

Timothy Lyons S. Windsor CT

51

20

1:43:13

29:29/M

10

John Nogueira St. John VI

52

28

1:55:14

32:55/M

11

Daryl Jaschen St. John VI

54

32

1:57:18

33:31/M

12

Scott MacChi Falls Village CT

50

34

2:00:15

34:21/M

13

Stuart Baker South Yarra AUS

56

38

2:03:54

35:24/M

14

Steve Burkholder St. John VI

62

41

2:10:15

37:13/M

15

Greg Sullivan Sloatsburg NY

55

43

2:20:26

40:07/M

16

Adrian Dale Road Town, Tortola BVI

55

44

2:23:46

41:05/M

17

Kirth Steele Bethlehem PA

54

45

2:25:01

41:26/M

 

Long Assisted

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Holly Stein St. John VI

38

1

1:34:03

26:52/M

2

Chris Meyer St. John VI

55

2

1:35:56

27:25/M

3

Elizabeth Beal St. John VI

27

3

1:40:59

28:51/M

 
Top

Female 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Missy Muilenburg

14

9

1:48:39

31:03/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lisa Ventimiglia St. Thomas VI

33

5

1:45:33

30:09/M

2

Bobi Lee Stallbaumer St. John V

31

7

1:48:26

30:59/M

3

Chelsea Meyer St. John VI

28

8

1:48:31

31:00/M

4

Elizabeth Miller St John VI

24

10

1:49:54

31:24/M

5

Sarah Swan St John VI

27

14

1:52:29

32:08/M

6

Mindy Ware St. John VI

32

16

1:54:23

32:41/M

7

Cherie Brown St. Thomas VI

22

18

1:58:54

33:58/M

8

Nina Ferre Cohen St. Thomas VI

34

19

1:59:02

34:01/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Carrie Kidder St. Thomas VI

38

6

1:48:18

30:57/M

2

Delene Jewett St. John VI

35

11

1:49:59

31:25/M

3

Erin Hart St. John VI

35

13

1:51:03

31:44/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Leslie Charpentier St. John VI

54

4

1:41:30

29:00/M

2

Sharee Winslow St. Thomas VI

53

12

1:50:07

31:28/M

3

Meredith Fletcher St. John VI

69

15

1:52:46

32:13/M

4

Mary Stone St. Thomas VI

51

17

1:58:19

33:48/M

5

Amy Roberts St. John VI

62

20

2:07:12

36:21/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Matthew Rassmussen St. John VI

30

1

1:22:08

23:28/M

2

Ray Wearmouth Road Town

45

2

1:50:16

31:30/M

3

John Holden St. John VI

68

3

1:56:06

33:10/M

 
Top

Male 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kenny Claxton St. John VI

26

4

1:57:05

33:27/M

2

Thomas Hincks St. John VI

24

6

1:59:10

34:03/M

3

Dan Loehr St. Thomas VI

31

10

2:16:54

39:07/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kenneth Whitmire St. John VI

40

5

1:58:38

33:54/M

2

Matt MacKey St. Thomas VI

35

7

2:04:10

35:29/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Gregg Cadiero Bedford VA

55

8

2:07:35

36:27/M

2

Michael Fitzsimmons St. Thomas VI

66

9

2:11:44

37:38/M

 

Long Relay

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sasha Klein St. Thomas VI

14

1

1:29:49

25:40/M

2

Kristine Funk St. Thomas VI

28

2

2:00:57

34:33/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bret Fraser

24

1

1:12:47

20:48/M

2

Alan Friedman St John VI

38

2

2:10:46

37:22/M

3

Chris Reinbold St John VI

30

3

2:13:28

38:08/M

 

Long Relay Assisted

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lindsay Barr St. Thomas VI

9

1

1:50:57

31:42/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jay Fowler St John VI

42

1

1:33:20

26:40/M

2

Tad Davies Providence RI

42

2

1:33:22

26:41/M

3

Michael Barr St. Thomas VI

51

3

1:53:37

32:28/M


*Overall place within gender.