Friends Beach-to-Beach Power Swim

Age Group Results

May 26, 2013


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: 0-16 17-34 35-49 50-99
Women: 0-16 17-34 35-49 50-99

Short Solo

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Martyna Pospieszalska St Thomas VI

28

1

23:33

23:33/M

2

Angela Pereda Glastonbury CT

18

2

25:47

25:47/M

3

Lisa Zraket Manchester MA

48

3

26:23

26:23/M

 
Top

Female 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Zahra Jablonsky St Thomas VI

10

12

30:12

30:12/M

2

Missy Muilenberg St John VI

13

23

39:55

39:55/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Amber Saville-Andree Mars PA

26

5

27:33

27:33/M

2

Liza Otto Glastonbury CT

19

6

27:34

27:34/M

3

Christine Moy New York NY

31

7

27:35

27:35/M

4

Mary Vargo St John VI

28

11

29:50

29:50/M

5

Emily Titchmarsh Road Town, Tortola BVI

28

15

31:25

31:25/M

6

Jenny McIvor Road Town, Tortola BVI

31

22

37:15

37:15/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lindsay Brockington St Thomas VI

36

13

30:47

30:47/M

2

Anna Kinkead St Thomas VI

45

17

31:40

31:40/M

3

Colleen Moore St John VI

35

18

33:46

33:46/M

4

Coco Graage St John VI

38

21

36:48

36:48/M

5

Luz Estevez St Thomas VI

42

27

42:53

42:53/M

6

Pearline Hill St Thomas VI

43

28

1:10:10

70:10/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Marilyn Altbush Reading MA

59

4

27:27

27:27/M

2

Susan McDonald High Ridge MO

57

8

27:59

27:59/M

3

Karen Baranowski St John VI

56

9

29:12

29:12/M

4

Jean Wheeler Camden NY

58

10

29:36

29:36/M

5

Karen Radtke St John VI

59

14

30:49

30:49/M

6

Heidi Wallace Canton OH

59

16

31:28

31:28/M

7

Lynn Broaddus Milwaukee WI

53

19

35:33

35:33/M

8

Maggie Stewart Pittsburgh PA

62

20

36:01

36:01/M

9

Lee-Lee Miao Seattle WA

57

24

41:27

41:27/M

10

Karen Olson Rapid City SD

60

25

42:17

42:17/M

11

Mary Stone St John VI

50

26

42:49

42:49/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Joey Hamilton St Thomas VI

34

1

21:47

21:47/M

2

Hunter Baskerville St Thomas VI

24

2

23:53

23:53/M

3

Thomas Woodrum Wilmington NC

35

3

24:07

24:07/M

 
Top

Male 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jude Kinkead St Thomas VI

13

4

26:05

26:05/M

2

Shaw Clements St Thomas VI

12

5

26:09

26:09/M

3

Luca Del Olmo St John VI

15

11

27:32

27:32/M

4

Lukata Samuel St Thomas VI

16

14

29:05

29:05/M

5

Tomas Del Olmo St John VI

13

21

36:08

36:08/M

 
Top

Male 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Thompson St Thomas VI

24

13

28:56

28:56/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Patrick Hurley San Francisco CA

47

6

26:40

26:40/M

2

Randolph Austin New York NY

48

7

26:54

26:54/M

3

Eddy Allegaert New York NY

38

8

27:04

27:04/M

4

Jc Stilley Pittsburgh PA

42

10

27:24

27:24/M

5

Bill Leitch St Thomas VI

47

15

29:38

29:38/M

6

Dan Schneidau Prospect KY

41

19

33:34

33:34/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ed Tiedge Mount Vernon NY

53

9

27:08

27:08/M

2

John Trout San Francisco CA

56

12

27:36

27:36/M

3

John Jordan Potomac MD

54

16

30:37

30:37/M

4

Manny De La Torre Marietta GA

71

17

31:54

31:54/M

5

David Bello Franklin MI

52

18

32:33

32:33/M

6

John Klein St Thomas VI

60

20

35:42

35:42/M

7

Roy Frett St Thomas VI

54

22

40:24

40:24/M

8

Mario Leonard St Thomas VI

58

23

1:20:47

80:47/M

 

Short Assisted

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kari Welniak Omaha NE

19

1

23:09

23:09/M

2

Amy Welniak Omaha NE

21

2

23:16

23:16/M

3

Sara Welniak Omaha NE

26

3

23:27

23:27/M

 
Top

Female 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Christine Madden Chatham NJ

11

15

30:23

30:23/M

2

Catherine Madden Chatham NJ

11

16

31:30

31:30/M

3

Cosima De La Baume St John VI

12

17

32:12

32:12/M

4

Sierra Matthias St John VI

10

21

35:24

35:24/M

5

Malena Del Olmo St John VI

7

23

36:09

36:09/M

6

Emberlyn Warehime Christiansted VI

7

26

39:19

39:19/M

7

Allegra Muilenberg St John VI

10

30

40:15

40:15/M

8

Isabell Thill St John VI

6

31

42:42

42:42/M

9

Phoenix Rose St John VI

9

32

43:37

43:37/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Beth Handley West Bloomfield MI

34

5

25:28

25:28/M

2

Laura McDonald Orlando FL

25

8

27:13

27:13/M

3

Nicole Jordan Potomac MD

18

9

27:14

27:14/M

4

Sheila Cabellero St John VI

30

12

28:43

28:43/M

5

Caroline Becerra Escondido CA

30

19

33:28

33:28/M

6

Megan Abbott Saint Louis MO

27

22

36:07

36:07/M

7

Yolanda Wilson St Thomas VI

27

34

52:22

52:22/M

8

Autumn Spredemann St Thomas VI

33

35

52:23

52:23/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Pamela Deckoff St John VI

41

4

25:05

25:05/M

2

Kim Nalepinski St John VI

42

7

27:08

27:08/M

3

Sonya Blocker Sunnyvale TX

40

11

28:41

28:41/M

4

Ahna Graham St Thomas VI

41

20

33:32

33:32/M

5

Leeanne O'Hara Berkley MI

49

25

38:22

38:22/M

6

Amanda Warehime Christiansted VI

42

27

39:20

39:20/M

7

Janet Gregory-Moos St Thomas VI

46

33

43:44

43:44/M

DNF

Julie-Marie Olson Palm Beach FL

40

-

-

DNF

Saham Khozestani St Thomas VI

49

-

-

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Dee Conrad St John VI

64

6

26:57

26:57/M

2

Charlotte Walsh St Thomas VI

57

10

27:39

27:39/M

3

Nicolette Ivanovsky San Juan PR

60

13

29:16

29:16/M

4

Viky Becker St John VI

57

14

30:19

30:19/M

5

Jeannie McCain Houston TX

63

18

32:13

32:13/M

6

Katy Brophy Santa Cruz CA

66

24

38:20

38:20/M

7

Carol Wassel St John VI

57

28

39:49

39:49/M

8

Cynthia Muilenberg St John VI

56

29

40:10

40:10/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brad Douglas South Lyon MI

63

1

23:21

23:21/M

2

David Holzman St Thomas VI

61

2

25:17

25:17/M

3

Jovan Van Heerden Road Town, Tortola BVI

28

3

25:19

25:19/M

 
Top

Male 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Roman Spindale St John VI

13

8

32:50

32:50/M

2

Paul Nielsen Escondido CA

9

9

33:31

33:31/M

3

Luke Madden Chatham NJ

13

11

34:15

34:15/M

4

Zakary Jablonsky St Thomas VI

8

13

35:26

35:26/M

5

Max De La Baume St John VI

11

16

36:08

36:08/M

6

Nicholas Becerra San Diego CA

7

19

38:44

38:44/M

 
Top

Male 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ben Abbott Saint Louis MO

31

15

36:06

36:06/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Greg Holland St John VI

35

10

33:35

33:35/M

2

Ernest Matthias St John VI

49

12

35:25

35:25/M

3

Wingrove Clarke St Thomas VI

48

14

35:46

35:46/M

4

Alfredo Del Olmo St John VI

49

17

36:11

36:11/M

5

Santiago Becerra San Diego CA

40

18

38:43

38:43/M

6

David Jablonsky St Thomas VI

44

20

41:01

41:01/M

7

Adam Thill St John VI

47

21

42:43

42:43/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

James Weller St John VI

70

4

27:15

27:15/M

2

James Welniak Omaha NE

52

5

28:36

28:36/M

3

Mike Bloomfield Pottstown PA

50

6

29:36

29:36/M

4

Jerry Runyon St John VI

75

7

30:35

30:35/M

 

Intermediate Solo

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Celeste St. Pierre Lincoln NH

48

1

1:01:20

27:16/M

2

Emily Wild St John VI

15

2

1:04:27

28:39/M

3

Laura Tiedge Mount Vernon NY

51

3

1:04:30

28:40/M

 
Top

Female 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

DNF

Cora Warehime Christiansted VI

12

-

-

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Liezl Van Der Schyf Road Town, Tortola BVI

30

5

1:11:16

31:40/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sarah Crane Nashua NH

44

9

1:14:41

33:12/M

2

Gaylin Vogel St Thomas VI

38

14

1:33:30

41:33/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Elisa Adams Concord MA

53

4

1:08:35

30:29/M

2

Sally Blackmore Road Town, Tortola BVI

50

6

1:11:26

31:45/M

3

Lauren Fuchs Pompano Beach FL

52

7

1:14:11

32:58/M

4

Mary Galbally Glenside PA

61

8

1:14:34

33:08/M

5

Elizabeth Kadison St Thomas VI

52

10

1:16:45

34:07/M

6

Jodie Tanino St John VI

54

11

1:18:22

34:50/M

7

Sharon Galbally Warren NJ

56

12

1:22:22

36:36/M

8

Karen Cannell Rockport MA

54

13

1:23:56

37:18/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jonathan Thomas Christiansted VI

14

1

46:06

20:29/M

2

John Schwenger San Francisco CA

47

2

49:12

21:52/M

3

Drew Cauthorn Austin TX

22

3

53:50

23:56/M

 
Top

Male 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Chase Olivieri Miami FL

24

4

53:56

23:58/M

2

Cody Otto Glastonbury CT

22

5

54:44

24:20/M

3

John Argyros Road Town, Tortola BVI

28

9

1:05:07

28:56/M

4

Daniel Mitchell Road Town, Tortola BVI

28

17

1:20:01

35:34/M

5

Mike Peterson St Thomas VI

29

18

1:20:49

35:55/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

James Glassnapp South San Francisco CA

45

7

58:40

26:04/M

2

Bryson Spangler St Thomas VI

38

8

1:00:00

26:40/M

3

Matthew Hagen St Thomas VI

39

10

1:09:23

30:50/M

4

Henry Leonnig Road Town, Tortola BVI

44

12

1:12:07

32:03/M

5

Neil Wood Kincardine Ontario

45

13

1:14:40

33:11/M

6

Robert Perkins Powell OH

44

15

1:17:30

34:27/M

7

Glen Millar St Thomas VI

45

16

1:18:31

34:54/M

8

Rick Temperton St Thomas VI

36

21

1:25:30

38:00/M

9

Jason Kuczeck St John VI

38

22

1:25:32

38:01/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Hayes East Lansing MI

58

6

57:55

25:44/M

2

Donald Otto Glastonbury CT

59

11

1:11:21

31:43/M

3

Marty Grealish San Carlos CA

60

14

1:17:18

34:21/M

4

Kevin Lenahan St Thomas VI

60

19

1:21:24

36:11/M

5

Adrian Dale Road Town, Tortola BVI

54

20

1:23:36

37:09/M

DNF

Scott Horlock Santa Cruz CA

59

-

-

 

Intermediate Assisted

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Holly Dolan St John VI

30

1

55:35

24:42/M

2

Kay Reddy Road Town, Tortola BVI

51

2

58:30

26:00/M

3

Kendra Nielsen Sacramento CA

34

3

1:06:02

29:21/M

 
Top

Female 16 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lillie Marcos New York NY

12

4

1:11:52

31:56/M

2

Morgan D'Ablemont New York NY

11

5

1:11:53

31:57/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Whitney Bloom New York NY

41

6

1:12:16

32:07/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Stephanie Jones St Thomas VI

56

7

1:26:01

38:14/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

John Fitzgerald St John VI

56

1

1:00:53

27:04/M

2

Ken Wild St John VI

59

2

1:02:47

27:54/M

3

Alan McManus St John VI

31

3

1:02:51

27:56/M

 
Top

Male 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Evan Quirk-Garvan St John VI

23

5

1:10:17

31:14/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Steve Kirby St Thomas VI

62

4

1:08:44

30:33/M

2

David Rosa St John VI

52

6

1:11:05

31:36/M

3

Mike Anderson St John VI

58

7

1:20:12

35:39/M

4

Donald Pomeranz St Thomas VI

66

8

1:20:23

35:44/M

DNF

Michael MacDonald

60

-

-

 

Long Solo

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Barbara Crowder Durham NC

55

1

1:20:20

22:57/M

2

Natasha Ruscheinski Road Town, Tortola BVI

28

2

1:31:55

26:16/M

3

Hayley Berry Road Town, Tortola BVI

29

3

1:35:26

27:16/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Courtney Greene Road Town, Tortola BVI

31

4

1:36:20

27:31/M

2

Helen Dembinski St Thomas VI

28

5

1:37:17

27:48/M

3

Amanda Sadorf Madison WI

27

8

1:43:07

29:28/M

4

Lori Morelli St John VI

34

11

1:48:08

30:54/M

5

Elizabeth Killeen Road Town, Tortola BVI

32

14

1:51:45

31:56/M

6

Megan Hayes East Lansing MI

28

15

1:53:46

32:30/M

7

Gillian Howe Road Town, Tortola BVI

28

17

2:00:13

34:21/M

8

Tia Beckman Road Town, Tortola BVI

27

18

2:03:06

35:10/M

9

Robin Bobo Somerville MA

33

20

2:04:19

35:31/M

10

Brianna Burks St Thomas VI

25

22

2:12:08

37:45/M

11

Heather Pilaroscia St John VI

32

26

2:17:47

39:22/M

12

Allison Oneill St John VI

30

28

2:22:37

40:45/M

13

Degory Heiden St John VI

25

31

2:27:04

42:01/M

14

Cassandra Contreras St John VI

34

33

2:32:47

43:39/M

15

Brynne Fairfield St John VI

23

34

2:32:52

43:41/M

16

Cyndal Russell St John VI

27

35

2:38:02

45:09/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kari Kennedy Flower Mound TX

45

6

1:37:43

27:55/M

2

Betsy Stilley Pittsburgh PA

44

7

1:38:57

28:16/M

3

Cheri Ellenbecker Appleton WI

43

9

1:43:19

29:31/M

4

Patti Peterson Appleton WI

46

12

1:48:34

31:01/M

5

Victoria Sadorf Madison WI

48

16

2:00:06

34:19/M

6

Jini Lewis St John VI

45

19

2:04:12

35:29/M

7

Deanna Smickley Zionsville PA

43

24

2:13:35

38:10/M

8

Karen Steele Bethlehem PA

43

25

2:16:35

39:01/M

9

Susanna Mander Mallorca ES

47

27

2:21:14

40:21/M

10

Anne Thompson Chatham NJ

46

32

2:27:22

42:06/M

DNF

Sylvie Scott St Thomas VI

49

-

-

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jude Woodcock St John VI

57

10

1:44:26

29:50/M

2

Jenny McCleary Road Town, Tortola BVI

51

13

1:50:47

31:39/M

3

Kathy Cronin New York NY

54

21

2:07:37

36:28/M

4

Linda Sorensen St John VI

62

23

2:12:23

37:49/M

5

Jane Bridges Vincennes IN

52

29

2:26:01

41:43/M

6

Jamie Johnston Foley AL

55

30

2:26:22

41:49/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Rex Tullius Gainesville FL

26

1

1:11:33

20:27/M

2

Bryson Mays Christiansted VI

18

2

1:11:38

20:28/M

3

Matthew Mays Christiansted VI

14

3

1:11:53

20:32/M

 
Top

Male 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Tj Hindes St John VI

27

6

1:32:10

26:20/M

2

Matt Crafts St John VI

34

10

1:36:21

27:32/M

3

Peter Freeman St Thomas VI

28

13

1:47:23

30:41/M

4

Andrew Seeckts Road Town, Tortola BVI

30

20

1:59:38

34:11/M

5

Jacob Stolarski East Lansing MI

27

24

2:08:25

36:41/M

6

James Carr Road Town, Tortola BVI

29

25

2:15:10

38:37/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Raf Muilenberg St John VI

43

12

1:42:34

29:18/M

2

Eric Bauman St John VI

46

14

1:51:25

31:50/M

3

Grant Cauley St Thomas VI

37

15

1:51:38

31:54/M

4

Steve Horness Christiansted VI

49

16

1:52:54

32:15/M

5

Jason Long Saint Paul MN

45

17

1:55:25

32:59/M

6

Marshall Bass Pearland TX

44

19

1:59:24

34:07/M

7

Tim Clipstone Road Town, Tortola BVI

44

21

2:04:25

35:33/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Crowder Durham NC

57

4

1:25:12

24:21/M

2

Jonathan Dell Bristol RI

51

5

1:29:42

25:38/M

3

Randy Porter Coppell TX

51

7

1:33:56

26:50/M

4

Jeff Miller St John VI

52

8

1:34:45

27:04/M

5

Peter Dann Eagle CO

57

9

1:35:18

27:14/M

6

Jose Coleman-Davis San Juan PR

60

11

1:41:20

28:57/M

7

John Nogueira St John VI

51

18

1:56:52

33:23/M

8

Miles Stair St John VI

64

22

2:05:26

35:50/M

9

Steve Grabenauer Orangevale CA

57

23

2:05:55

35:59/M

10

Kirth Steele Bethlehem PA

53

26

2:16:34

39:01/M

11

Bryce Rhymer St Thomas VI

76

27

3:31:20

60:23/M

DNF

Greg Sullivan Sloatsburg NY

54

-

-

 

Long Assisted

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Emily Dulac St John VI

26

1

1:27:38

25:02/M

2

Rachael Geer St John VI

37

2

1:29:36

25:36/M

3

Mindy Michtner St John VI

43

3

1:30:25

25:50/M

 
Top

Female 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Erin McNaught St John VI

26

7

1:34:16

26:56/M

2

Elizabeth Beal St John VI

26

10

1:38:37

28:11/M

3

Genelle Carter St John VI

32

16

1:53:38

32:28/M

4

Delene Jewett St John VI

34

19

1:57:23

33:32/M

 
Top

Female 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Alex Ewald St John VI

48

4

1:31:40

26:11/M

2

Christine Sheehan St Thomas VI

40

6

1:33:44

26:47/M

3

Carrie Kidder St Thomas VI

37

13

1:48:40

31:03/M

4

Cora Campbell St Thomas VI

36

14

1:48:52

31:06/M

5

Tiffany Thornton St John VI

43

15

1:51:19

31:48/M

6

Annette Riblett St Thomas VI

42

17

1:54:10

32:37/M

7

Deb Speer St John VI

43

21

2:13:49

38:14/M

DNF

Gretchen Carlsen Johnson City TN

39

-

-

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Christine Meyer St John VI

54

5

1:33:43

26:47/M

2

Tammy Zitello Atlanta GA

51

8

1:34:32

27:01/M

3

Christy McManus St John VI

56

9

1:38:19

28:05/M

4

Leslie Charpentier St John VI

50

11

1:40:38

28:45/M

5

Meredith Fletcher St John VI

69

12

1:48:22

30:58/M

6

Amy Roberts St John VI

61

18

1:56:13

33:12/M

7

Nita Carter Saluda VA

57

20

2:03:35

35:19/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Matthew Rasmussen Colorado Springs CO

29

1

1:20:59

23:08/M

2

Gregg Bernstein St John VI

39

2

1:28:36

25:19/M

3

Craig Barshinger St John VI

56

3

1:29:33

25:35/M

 
Top

Male 17 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Patrick Kirkpatrick St John VI

30

6

1:47:22

30:41/M

2

Brent Smith St Thomas VI

33

10

1:56:43

33:21/M

 
Top

Male 35 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Adrian Hale St Thomas VI

43

5

1:46:28

30:25/M

2

Stephen Madden Chatham NJ

49

9

1:56:18

33:14/M

3

Shawn Rodgers St Thomas VI

41

12

2:08:28

36:42/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Dennis Palin Houston TX

59

4

1:32:22

26:23/M

2

Rick Nielsen Escondido CA

61

7

1:53:18

32:22/M

3

John Holden St John VI

67

8

1:54:25

32:41/M

4

John "splash" Foster Carolina PR

57

11

2:01:08

34:37/M

5

Michael Fitzsimmons St Thomas VI

65

13

2:10:11

37:12/M

6

Shawn Fisher St John VI

53

14

2:46:06

47:27/M

DNF

Andrew Miller Baldwin WI

50

-

-

DNF

Mark Gierth St John VI

50

-

-

 

Long Relay

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Hannah Clements St Thomas VI

14

1

1:30:10

25:46/M

2

Kim Swanson Palm Harbor FL

48

2

1:30:44

25:55/M

3

Kelly McGee Pawtucket RI

36

3

1:52:24

32:07/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brett Fraser Miami FL

23

1

1:26:58

24:51/M

2

Chaise Barfield Kissimmee FL

25

2

2:06:57

36:16/M

3

Brent Lynn St John VI

34

3

2:07:19

36:23/M

 
Top

Female 0-99

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

DNF

Chris Abbott-Koch Waitsfield VT

24

-

-

 

Long Relay Assisted

Top

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Aubrey Desguin Houston TX

27

1

1:24:31

24:09/M

2

Bonnie Desguin Houston TX

54

2

1:47:13

30:38/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Joel Leland St John VI

68

1

2:26:40

41:54/M


*Overall place within gender.